категорії: музика репортаж

Не про хед-лайнерів Moloko Music Fest-у

теґи: GOGOlfest, Moloko Music Fest, Moloko Music Festival, фестиваль, Фестивалі

 

Гогольфест обійняв усіх і все. Тож тепер можна розглядати, хто зібраний в його обіймах, часом зчавлений, а часом — просто зігрітий. Мабуть, серед останніх — Moloko Music Fest, дитя компанії Esthetic Music та ідеї явити публічному оку маловідомі і цікаві музичні проекти. Цього разу — зокрема результати «діяльності на стороні» музикантів із відомих та успішних колективів.

Другий поверх Мистецького арсеналу, початок на годину пізніше, артефакти сучасного образотворчого мистецтва і промені сонця, що заходить і освітлює приміщення колишнього заводу. Слухачі блукають, мерзнуть в ноги (котрі у літньому взутті), стелять газети і журнали, щоби сісти. Їдять довжелезні бутерброди, які продаються тут само.

Аж тут одеситка Anniebri нарешті відкриває фест. Одразу буквально збиваючи з ніг усіх, хто щойно підвівся. Не згадати про існування Регіни Спектор у ці хвилини було просто неможливо. Хтось поруч виголосив, що дівчина на сцені трохи нагадує Аліну Орлову. А я закрила очі уявити, що нарешті потрапила на концерт Торі Амос. Було класно.

Зрештою,будь-що нове ми прагнемо порівняти із чимось уже відомим. Надто інотанації англомовних пісень Anniebri здавалися знайомими аж до болісного дежавю. Втім, так я того вечора і не зустріла людини, якій би не сподобався виступ одеситки, що один-на-один із клавішами за виразністю звучала як цілий оркестр.

Виступ рiss & laugh, позашлюбної музичної дитини музикантів з Estetic Education, припав якраз на момент заходу сонця. Тому під цю трохи незрозумілу, а трохи сумну музику гарно було стояти із заплющеними очима і мандрувати якимись там іншими просторами і часами. Надто коли «допомогти» героям дійства своїм співом вийшла Каша із Крихітки Цахес.

Наступний виступальник — іще один плід позашлюбної діяльності тих-таки «естетиків». Pianoбой — проект із Шуровим у головній ролі. І перший раз на сцені. Ритмічно. Весело. Сумно. Чудово.

Tikkle Me, дві шведки, почали свій виступ ритуальним зверненням-що-складається-зі-стандартних-англомовних-фраз. Але це їм чомусь вдалося якось багатообіцяльно. Під час  «шоу» Фріди та Керін згадалося дитинство взагалі і гурт «Аква» зокрема. А ще — аеробіка в дитсадку. Навіть більше — аеробіка в дитсадку для роботів. І це було зворушливо.

Ольга Пулатова із Flёur не припиняє дивувати окремими рядками своєї поезії. Із рок-гуртом Verba Ольга звучала так само переконливо, як і без. І навіть трошки переконливіше.

Ну і все, а далі пішли хед-лайнери.